top of page
Ara

Bu fikri markalasak da mı saklasak markalamasak da mı saklasak?

Güncelleme tarihi: 10 Kas 2021İşte tüm mesele bu. Tekerleme gibi herkesin ağzında. Logoyu bi’ tık büyütelim mi, üç tık sağa mı alalım; slogan için slogan mıdır özünde marka? Sahi, nasıl olmalı bu marka? Olmak ya da olmamak, işte tüm mesele bu demiş şair! Anladınız kim olduğunu, ne de olsa o da bir marka! O zaman ölümsüz müdür bu marka? Ağızlarda olmak mı akıllarda kalmak mı? Soğuk mu sıcak mı? Bir insan olsaydı, hafta sonu mangal mı yapardı yoksa tiyatroya mı giderdi bu marka? İşler karıştı, kontrolden çıktı bu marka! Of sıkıldık artık biri açıklasın, nedir bu marka!

Şimdi herkes sakin olsun, Saola Blog artık yayında!

Biraz kafanız karışmış olabilir ama konu marka ve pazarlama olunca iyidir karışık kafa. Şimdi artık biraz sakinleşme ve soruların cevaplarını bulma zamanı. Öncelikle aramıza hoş geldiniz, bundan böyle markalar, dijitaliyle gelenekseliyle reklam ve pazarlama hakkında tüm konuları bu blog’da konuşacağız. Evinizde iş yerinizde, aklınızda ve mantığınızda bulunan basit malzemelerle hazırladığımız başarı tarifleri olacak. Kısacası dalgalı denizlerde, güvenli limanları gösteren pusula olacak bu blog.

Saola Blog’da neler olacak?

Biz, pazarlama ve iletişim dünyasıyla ilgili her şey olacak diyoruz siz de haklı olarak detay istiyorsunuz. O zaman biraz daha konuyu açmakta fayda var.

1.Pazarlama İletişimi, Araştırmalar ve Müşteri Deneyimi ile İlgili Infografik Çalışmalar

Önümüzdeki dönemde, dijital pazarlama, reklam, marka ve aklınıza gelebilecek tüm konularla ilgili ilgi çekici infografik çalışmaları buradan paylaşacağız. Siz de bize sormadan dilediğiniz gibi tüm sunumlarınızda, çalışmalarınızda kullanacaksınız. Etkilenmek serbers! Herhangi bir konu hakkında bizden bir çalışma da isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bize ulaşmak. İster buradan, ister telefondan. Bekliyoruz.

2.Pazarlama Dünyası ile ilgili En Son Haberler ve Yorumlar

Biliyoruz, haberler her yerde, neden buraya bakasınız ki? İşte, o iş öyle değil. Haberdeki içerik işlere nasıl yansıyacak, hedef kitle ile iletişimde neyi değiştirecek, tüm dinamikler nasıl farklılık gösterecek ve daha birçok soru. İşte biz tüm yenilikleri ve haberleri bu blog’da değerlendirip yol haritası ortaya koyacağız. ‘’Whatsapp’ta büyük yenilik, artık para…’’ demeyeceğiz, bu değişikliğin pazarlama stratejilerinize etkisini söyleyeceğiz.

3.Dünyada gerçekleşen pazarlama konferansları

Saola Marketing ekibi olarak ajandalarımıza kaydettiğimiz ve mutlaka katılmak istediğimiz o kadar çok pazarlama konferansı ve etkinliği var ki hepsine gitsek muhtemelen yılın yarısını yolda geçirmiş oluruz. Herkesin bu konferanslarda olma şansı yok biliyoruz, o yüzden konferansları buradan ve Youtube üzerinden evinize getirmek istiyoruz. Hedefimiz sağlam, kararlılığımız yüksek, biz bunu yaparız!

4.Örnek Vaka İncelemeleri

Belki de blog bölümünün en keyifli yazıları örnek vaka incelemeri olacak. Daha önce yaşanmış iletişim krizlerini ve nasıl çözümlendiklerini, markaların arkasında yatan ilginç hikayeleri, logoların dönüşümleri, adaptasyonu ve çok daha fazlası. Bu bölümde yazılacak her şey gerçek hikayedir.

5.Dijital Pazarlama ile İlgili Bilgiler, Nasıl Yapılır Konuları

SEO nedir, Google aramalarda ilk sayfada nasıl çıkılır, tık başına maliyetler nasıl düşürülür, doğu hedef kitle segmentasyonu nasıl yapılır, Instagram mı, Youtube mu? Daha neler neler… Dijital pazarlamanın uçsuz bucaksız dünyasında sorular da sorunlar da bitmez. Önemli olan sorunları çözmek soruları da cevapsız bırakmamaktır. Sizin için hazırladığımız içeriklerde rehber niteliğinde konulardan bahsedeceğiz.

6.Sektörel kitap önerileri

Marka bağımlılığını en güzel anlatan örnek, kitap kokusu aşıklarıdır. Burada marka kitap, duygusal fayda ise huzur veren kokudur. Bizler de kitap markasına bağlılı yüksek tüketicileriz, kitap konusunda da tüketim çılgınlığını da her daim destekleriz. Saola Blog, kendini geliştirmek, olaylara farklı bir açıdan bakmak isteyenlerin bir arada olduğu bir kitap kulübü gibidir. Kitap kulüplerinde de kitaplar konuşur, aynı Saola Blog gibi. Her ay düzenli aralıklarla sevdiğimiz sektörel kitapları sizlerle paylaşıp sosyal medya hesaplarımızda kitapla ilgili tartışma açmak istiyoruz. Belki küçük vlog’lar çekeriz, neden olmasın.

7.Aklımıza gelecek olan her şey hakkında bir şey

“En güzel deniz: henüz gidilmemiş olanıdır. En güzel çocuk: henüz büyümedi. En güzel günlerimiz : henüz yaşamadıklarımız.”. Nazım Hikmet kadar güzel anlatamıyoruz ama en güzel içerik henüz aklımıza gelmedi, en seveceğinizin de muhtemelen daha yanından bile geçmedik. Ama bu bir yolculuk. Gezilecek, görülecek milyonlarca fikir, öğrenilecek milyonlarca bilgi var. Sahi başta sormuştuk marka neydi? Başlayalım mı?

Görüşmek üzere…

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Logo-saola-8.png
35d9ec_093b7c9e38bd4977a017d9491ba321f3_mv2.webp

Ofis

Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı Ertuğrul Gazi Sokak Metropol İstanbul A Blok No: 2E Kat: L1 F: 9 Ataşehir / İstanbul

İletişim

info@saolamarketing.com
 

+90 216 999 35 86

Takipte Kalın

instagram_edited.png
linkedin (1)_edited.png

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Saola Marketing Bir Sigma Group Markasıdır.

bottom of page