top of page
Ara

Hedef Kitleniz ile Etkileşime Geçmenin 4 Yolu

Güncelleme tarihi: 10 Kas 2021Yapılan araştırmalara göre pazarlamacıların %93’ü; kullanıcılarla etkileşime girerken sabit veya durağan içeriklere kıyasla interaktif içeriklerin %70 daha efektif olduğunu düşünüyor. Hedef kitleniz ile etkileşim kurmak, rakiplerinizden sıyrılıp kaliteli içerik sunmanız için yol gösterici oluyor. Günümüzde kullanıcılarınız ile en iyi etkileşim yolu interaktif pazarlama stratejileri geliştirmek. İşte size sosyal medya stratejinizi geliştirmeniz için birkaç interaktif pazarlama önerisi:

1- Soru-Cevap Yapmak ve Anket Oluşturmak

Soru-cevap etkinlikleri, hedef kitleniz ile etkileşime girmenin en kolay ve popüler yöntemlerinden biri. Kitlenize sorular sorarak ya da onların merak ettikleri soruları size yöneltmesini isteyerek basit ve hızlı bir etkileşim sağlayabilirsiniz. Onlara ürünlerinizle ilgili neleri beğenip neleri beğenmedikleri ya da ne tür içerikler görmek istedikleri gibi sorularla paylaşımlarınızı markalarınız etrafında özelleştirebilirsiniz. Anketler sayesinde de hedef kitlenizin ne tür içerikler görmek istediğine dair oldukça faydalı veriler elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu katılımlarla takipçileriniz markanıza daha sıkı bir bağ hissedecek ve markanıza olan sadakatleri de artacaktır. Bu nedenle yaratıcılıkta sınır tanımayın…

2- Deneyimsel Pazarlama

Dijital medya çağında stratejilerinizi hızlandırmak için deneyimsel pazarlama en iyi yollardan biri olabilir. Etkileşim pazarlaması olarak da adlandırılan deneyimsel pazarlama, markaların kitleleri ile fiziksel olarak etkileşime girmesine olanak sağlar. Konferans salonlarından sanal gerçeklik deneyimlerine kadar çeşitlilik gösteren bu aktiviteler ile kullanıcılar, markaların dijital alanın ötesine geçtiğini ve gerçek dünyada yaratıcı olduklarını görmekten heyecan duyarlar. Deneyimsel kampanyalar, hedef kitleniz üzerinde uzun vadeli marka sadakatine yol açan kalıcı izlenimler bırakabilir.

3- Video İçerikler

Günümüzde giderek popülaritesi ve önemi artan video içerikleri, sosyal medya pazarlamasında da artık en kritik araçların başında geliyor. Araştırmalar, canlı yayın pazarının 2022 yılına kadar 70 milyar doları aşabileceğini gösteriyor. Youtube videoları, Instagram hikayeleri ve IGTV gibi sosyal video mecralarından faydalanmanız pazarlamanız için fazlasıyla yararlıdır.

4- Kullanıcı Tarafından Yapılan Paylaşımların Önemi

Markanızın insanlarla daha samimi bir iletişim kurması ve ürünleriniz veya hizmetleriniz etrafında bir topluluk oluşturmanız için kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikler faydalı olacaktır. Kitlenizin özgün içerikleri onlara kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar ve marka sadakati ile güveni artırır. Kullanıcıların kendilerinin paylaştığı içerikler özellikle e-ticarette, Instagram gibi platformlarda satışları artırmaya da yardımcı olabilir. Tanıdığınız birinin veya bir influencer’ın bir ürünü severek kullandığını görürseniz o ürünü satın almaya daha kolay ikna olabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


Logo-saola-8.png
35d9ec_093b7c9e38bd4977a017d9491ba321f3_mv2.webp

Ofis

Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı Ertuğrul Gazi Sokak Metropol İstanbul A Blok No: 2E Kat: L1 F: 9 Ataşehir / İstanbul

İletişim

info@saolamarketing.com
 

+90 216 999 35 86

Takipte Kalın

instagram_edited.png
linkedin (1)_edited.png

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Saola Marketing Bir Sigma Group Markasıdır.

bottom of page